Naprawa zalanego smartfona w serwisie telefonów

Zalanie urządzenia

Jedne z częściej zgłaszanych spraw w naszym serwisie telefonów we Wrocławiu, dotyczą zalanego urządzenia. Problem ten występuje nie tylko latem, gdy nieostrożnie posługujemy się smartfonem wypoczywając nad morzem bądź jeziorem, ale także w domu w każdej chwili możemy niechcący wylać na niego wodę czy sok. Jednak w wielu przypadkach specjaliści z serwisu telefonów są w stanie dokonać naprawy telefonu, który został zalany. Jak rozpoznać objawy zalania smartfona? Najczęściej w takiej sytuacji przyciski przestają reagować na dotyk, a urządzenie zaczyna działać wolniej lub może zacząć wyłączać się.

Co zrobić w przypadku zalanego telefonu?

Nawet jeśli nie dostrzegamy żadnych niepokojących objawów, należy pamiętać, że mogą pojawić się one nawet po pewnym czasie. Z tego powodu w przypadku kontaktu urządzenia z wodą, należy przede wszystkim wyłączyć je oraz – jeśli mamy taką możliwość – wyjąć baterie. Powinniśmy także usunąć kartę SIM oraz kartę pamięci. Wszystkie elementy należy osuszyć papierem, a telefon dobrze jest umieścić w przewiewnym miejscu. Kolejnym krokiem jest udanie się do profesjonalnego serwisu telefonów. Naprawę telefonu we Wrocławiu można powierzyć doświadczonym specjalistom z RAMSEV.

Czego robić nie wolno?

Zdecydowanie nie powinniśmy włączać urządzenia ani podłączać go do ładowarki, jako że może to doprowadzić do wybuchu. Nie kładźmy smartfona na słońcu oraz nie stosujmy suszarki. Należy także wystrzegać się przez potrząsaniem.

Naprawa telefonu w serwisie

Naprawa telefonów, które miały kontakt z wodą może obejmować konieczność wymiany określonych elementów, takich jak ekran czy gniazdo ładowania. W naszym serwisie telefonów we Wrocławiu dokładnie analizujemy każdy przypadek i proponujemy najlepiej dopasowane rozwiązania.

Ochrona telefonu przed zalaniem.

Czy są jakieś sposoby, aby ochronić telefon przed zalaniem? Warto wyposażyć się w specjalne akcesoria GSM, takie jak wodoodporne obudowy, które w pewnym stopniu zabezpieczają urządzenie. Po akcesoria GSM, a także w celu naprawy telefonu zapraszamy do naszego serwisu telefonów we Wrocławiu!

Shopping Cart
Przewiń do góry